1

Téma: Frekvence..........

Budu mit problem v CR z frekvenci FM 75 MHz ????????

2

Re: Frekvence..........

Budu mit problem v CR z frekvenci FM 75 MHz ????????

Spatne zvolene forum, priste si na to dej pozor! To patri zasadne a jedine sem nikoli do kategorii s meritky!!

Ano s FM 75 MHz budes mit problem, respektive tato frekvence neni v CR povolena pro takoveto vysilani. Doporucuju navstivit stranky CTU a prostudovat GPcka a dale pak sankci za jejich poruseni nebo nedodrzeni frekvenci.

3

Re: Frekvence..........

tahle frekvence je pro neco uz vyhrazena, nekde jsem slysel ze snad televize, nechci kecat

4

Re: Frekvence..........

Budu mit problem v CR z frekvenci FM 75 MHz ????????

http://lmkchropyne.webpark.cz/frekvence.htm

5

Re: Frekvence..........

Jake radia pouzivate, myslim znacku, ja ted jezdim JR racing FM 75MHz ale bydu se muset poohlednout po nejakem tom 40 MHz. Dobra je ta FUTABA 3 PK ale nelibi se mi na ni ze ma krystaly. Je nejaka verze bez krystalu ?

6

Re: Frekvence..........

No myslim, ze v tvem pripade bych volil nejake radio co ma vymenny VF modul v radiu. Kazdopadne potreba krystalu bude asi nezbytna ... Mozna by ses mohl podivat po KoPropou Helios a do VF modulu strcit Spectrum a mas vystarane jak s krystalama tak s frekvenci

7

Re: Frekvence..........

Pokiaľ nehrá rolu cena, tak to čo navrhuje Endrju je najlepšia voľba.

8

Re: Frekvence..........

No myslim, ze v tvem pripade bych volil nejake radio co ma vymenny VF modul v radiu. Kazdopadne potreba krystalu bude asi nezbytna ... Mozna by ses mohl podivat po KoPropou Helios a do VF modulu strcit Spectrum a mas vystarane jak s krystalama tak s frekvenci


Ty máš nějakou osobní zkušenost se Spectrem? Slyšel jsem , že jsou s tím nějaké potíže. 8O

9

Re: Frekvence..........

No myslim, ze v tvem pripade bych volil nejake radio co ma vymenny VF modul v radiu. Kazdopadne potreba krystalu bude asi nezbytna ... Mozna by ses mohl podivat po KoPropou Helios a do VF modulu strcit Spectrum a mas vystarane jak s krystalama tak s frekvenci


Ty máš nějakou osobní zkušenost se Spectrem? Slyšel jsem , že jsou s tím nějaké potíže. 8O


Spectrum je v pasmu 2.4GHz tedy tam co jsou dnes tak popularni Wi-Fi zarizeni a jelikoz Wi-Fi ma sva specifika tak ostatni provoz zvlaste v zastavenych oblastestech s hustou koncentraci preve Wi-Fi muze zpusobovat problemy. A samozrejme k tomu pribudou detske nemoci jeste ne tak otestovane novinky.

10

Re: Frekvence..........

ono to sice jede na 2.4G ale je tam hodne mista i pro modely. nebal bych se toho .... kazdopadne pro me potreby je krystal krystal ...

11

Re: Frekvence..........

ono to sice jede na 2.4G ale je tam hodne mista i pro modely. nebal bych se toho .... kazdopadne pro me potreby je krystal krystal ...

Prave ze neni kdyby to bylo jen IEEE 802.11a tak je to v pohode ale 802.11b a predevsim 802.11g je pro takoveto systemy smrt.
Doporucuju http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
Ja si tez myslim, ze Spectrum zatim predbohlo dobu a zalezi i na cene zda se ujme

12

Re: Frekvence..........

no ona cena systemu je kolem 8000 ale myslim si ze pro automodelarske potreby je to uplne super, protoze vzdalenost mezi autem a radiem neni vic jak 100m a ta intenzita signalu z radia je dostatecne silna na to aby to vubec neco zarusilo a to je fakt

13

Re: Frekvence..........

Jsem z toho tak trochu jelen, ale asi vim co myslite. Zpet do CR se chystam az na jare 06. Treba jeste vylezou nejake lepsi novinky. A nebo se zitra na zavodech poptam jestli muzu tady(usa) pouzivat frekvenci 40MHz, myslim si ze jo. Zatim diky za odpovedi a kdyby jste jeste na neco dosli tak mi dejte prosim vedet.

14

Re: Frekvence..........

40MHz je zase nepovolene pasmo v USA, proto se tam ani neprodava

15

Re: Frekvence..........

No myslim, ze v tvem pripade bych volil nejake radio co ma vymenny VF modul v radiu. Kazdopadne potreba krystalu bude asi nezbytna ... Mozna by ses mohl podivat po KoPropou Helios a do VF modulu strcit Spectrum a mas vystarane jak s krystalama tak s frekvenci


Mohl by jsi me tohle jejak upresnit???? Nejake obrazky nebo vyrobni cisla, ale asi bych chtel tu Futabu PK3 magnum.

16

Re: Frekvence..........

A to 2,4 GHz pasmo nema vubec nic spolecneho treba ze 40 MHz nebo 75 MHz ????  A pracuje to vsude i CR ? Tady uz jsem s tim nekoho videl jezdit ale nevenoval jsem tomu pozornost.

17

Re: Frekvence..........

ona ta Futaba ma taky vymenne moduly, takze si v CR objednas a koupis modul pro 40MHz a taky prijimac na 40MHz a muzes jezdit je to to nejlevnejsi reseni a mas klid. Nechci kecat ale modul i s kvalitnim PCM prijimacem te nevyjde vic jak 5000-6000

18

Re: Frekvence..........

Tak uz jsem to vyresil.........
Kupuju Futabu PK3 a Spektrum 2,4 GHz - To pracuje na celem svete.
Diky za ochotu.........

19

Re: Frekvence..........

pak se pochlub jak to jede

20

Re: Frekvence..........

ono to sice jede na 2.4G ale je tam hodne mista i pro modely. nebal bych se toho .... kazdopadne pro me potreby je krystal krystal ...

Prave ze neni kdyby to bylo jen IEEE 802.11a tak je to v pohode ale 802.11b a predevsim 802.11g je pro takoveto systemy smrt.
Doporucuju http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
Ja si tez myslim, ze Spectrum zatim predbohlo dobu a zalezi i na cene zda se ujme

Zdravim..
ja uz bych mel strach i z 802.11a, ono to je totiz norma pro 5ghz smile. jinak jak uz si psal v zastavenych oblastech to muze byt pro auticko smrt, i kdyz jsem si procital tak to mozna trosku funguje jako breeznet, tzn dynamicky meni frekvence. wifi je bohuzel hrozne nedoresena vec, sice to pouzivam dnes a denne, ale nejradeji bych byl kdyby to vubec neexistovalo. :-/
u nas se o povoleni 802.11a uz delsi dobu jedna, vetsina isp uz nedockave ceka smile.

21

Re: Frekvence..........

jeste doplneni, jelikoz jsem zjistil ze nemuzu editovat svuj prizpevek, misto 802.11a bude (ma vetsi sanci) u nas 802.11h...

22

Re: Frekvence..........

Jen doplnim 802.11 je obecny standard a 802.11a jsou v podstate Breeznety nebot pouzivaji zjednodusene stejny hlavni protokol (OFDM jak v pasmu 3,5 a 5 GHz). Jinak Frequency Hopping by mel byt pro tyto systemy Spectrum a podobne daleko mensi zlo nez Direct Sequence.
Jen pro zajimavost kdyz provadime mereni v pasmu 2,4 GHz tak v zastavenych castech zjistujeme, ze v soucasne dobe se 2-3x prekryva cele pasmo 2,4 GHz (2,412 az 2,484 GHz) je fakt ze s ruznou intenzitou signalu, ale presto je plno a nejsem si jist jak by takovy system byl spolehlivy.

23

Re: Frekvence..........

Vcera jsem byl na zavodech a 206 zavodniku pouzivalo SPEKTRUM minimalne 60%. Takze jsem rozhodnuty pro spektrum na 100pro.             Jeste jsem se chtel zeptat: taky v CR pouzivate Personal Transponder AMB rc DP ??? Diky.............

24

Re: Frekvence..........

jo pouzivame tyto transpondery taky, jinak ke spektrumu, byl jsem vcera v Prostejove a jeden polsky ucastnik mel taky spectrum a rikal ze to ma 3 mesice a jeste mu to ani jednou nezarusilo a je to pry absolutne spolehlive a dosah na pomery autickaru neuveritelny. Spotreba v radiu se pry trochu zvysila.

25

Re: Frekvence..........

Doporucil bych byt opatrny, podle meho soudu nepatri v CR zarizeni pro rizeni modelu do kategorie zarizeni schvalenych podle generalni licence, tykajici se pasma 2,4 GHz (12/2000 a 30/2000). Prvni hovori o zarizeni pro sirokopasmovy prenos dat, druha sice pokryva mimo jine i dalkove ovladani (treba jeraby), ale obe hovori o zarizenich schvalenych pro dany ucel.
V generalni licenci, tykajici se primo rizeni modelu (15/2000) neni o 2,4MHz pasmu ani zminka, neni tu ani zadny dodatek. Jinak vykon by podle 30/2000 byl v pasmu 2,4 GHz omezen na pouhych 25mW do vsesmeroveho zarice, coz je zalostne malo.