1

Téma: Sanwa MX-V - mrtvý chod

Ahoj kluci, poradíte mi, jak na mrtvý chod páčky plynu na vysílači Sanwa MX-V. Když přidám plyn, vysílač na prvním cca 0,5 cm nereaguje. Co mám vyzkoušet?

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

2

Re: Sanwa MX-V - mrtvý chod

Nikdo neví? Potřebujete více info?

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

3

Re: Sanwa MX-V - mrtvý chod

Myslím si, že chyba (nebo to spíš bude vlastnost) bude na straně regulátoru nebo motoru.

Používám jí ve třech modelech.
V prvním je regulátor Tazer, tam po dotrimování (ale tak na hranu, že se motor skoro roztáčí sám) reaguje plyn okamžitě.
Ve druhém je regulátor Black Magic, je to tak přesně jak píšeš, ani dotrimování nepomáhá. Brzda ale reaguje okamžitě.
Ve třetím, je na plyn napojeno servo, reakce jsou jak u brzdy tak u plynu okamžité bez propadu páčky.

U toho Black Magicu píšou v návodu:
Rozsah neutrálu: Nastavitelné od 2 do 10%. U střídavých čtyřpólových nenenzorových reg. je běžné, že reg. pro správný chod potřebuje, aby měl motor určité minimální otáčky. Proto je běžné, že se motor začne roztáčet až přibližně v 1/5 polohy plynu. Avšak funkce brzdy funguje i v nižších otáčkách.

Ten BM ale neumí ani plynulý rozběh, je to takové nejdřív nic, pak skokové a pak plný kotel, nejde ani na rádiu stahovat výkon funguje to tak do 70% pak už motor nejede :-( Ten Tazer taky čtyřpólový se umí krásně pozvolna rozjíždět a plynem regulovat, i výkon lze rádiem krásně regulovat.
Ještě si zkusím pohrát s tím nastavením, ale myslím si, že to stejně fungovat nebude.

Čili dle mě vysílačka OK, regulátor za to může. Ale to by mohli napsat druzí já mám jen tyto dva, nevím, co reg. od jiných výrobců.