1

Téma: Čím lepit ABS plast?

Jelikož kastle na FG Marder je z ABS plastu,tak jsem zatim lepil vteřinákem.Ale moc to nedrží.Co by jste doporučili lepšího?

2

Re: Čím lepit ABS plast?

jednou jsme to ve firme resili, a dosli jsme na to, ze nejlepsi je tetra hydro furan, nevim, kde to sehnat, protoze si to dodal zakaznik, ale fungovalo to uplne super, vzaly se kousky abs a ty se tim naleptaly, pak se potrelo misto prilepeni a ihned se to na to prilepilo, pak jsi chvili pockal (30minut) a spoj byl joko z jednoho kusu. Aůe bacha je to docela svinstvo a musis s tim delat v otevrenych prostorech a ani nahodou zkouset jak to smrdi, nebo voni smile

3

Re: Čím lepit ABS plast?

Jelikož kastle na FG Marder je z ABS plastu,tak jsem zatim lepil vteřinákem.Ale moc to nedrží.Co by jste doporučili lepšího?


Já ABS plasty lepim lepidlem PLASTIC CEYS a zatím jsem si neměl možnost stěžovat..... teď jsem tím jen tak ze zvědavosti lepil ulomenej držák tlumiče (motýlek) tak jakmile budu mít příležitost tak to vyzkoušim, ale v tomhle případě bych tomu asi moc nevěřil, je to hodně namahanej spoj......

4

Re: Čím lepit ABS plast?

To B-L-A-C-K:Díky.Už jsem na to koukal,koupit se to nechá.Ale nejmín litr. :? To abych rozmlátil kastli tejdně,aby se to vyplatilo. lol Ale zas za cca 220 kč by to nebyla špatná investice.

5

Re: Čím lepit ABS plast?

Nějaký lepidlo jsem našel na astramodel.cz.Nějakej Poly-Zap.Kdyby měl někdo zkušenost,budu rád.
A ještě bych se zeptal.Maj tam i pojištovák na šrouby Z-42 thread locker a ještě jedno.Pokud by tam někdo juknul a poradil co.

6

Re: Čím lepit ABS plast?

pokud vím tak abs je vlastně polystyren, jenom není napěněnej tak se dá lepit prakticky vším co ho leptá ale pokud je to namáhaný hodně tak od toho nečekej žádný zázraky, dalo by se to i svařit  ale to bych doporučoval svěřit odborníkovi, protože jsem dělal  nějaký čas s plasty ve VCHZ tak vím, že kdo to neumí tak nadělá víc škod jak užitku, takže zajdi za někým kdo svářuje třeba plasty na auta ,

7

Re: Čím lepit ABS plast?

To sas.Díky,snad někoho v okolí seženu.V neděli jsem zas ůspěšně demoloval kastličku a jak tak na ni koukám,lepení snad už ani nemá cenu.Prostě ten náfuk na horní části odříznu,pak tam hned bude ten rádoby rám a bude možná o problém mín.

8

Re: Čím lepit ABS plast?

Jelikož kastle na FG Marder je z ABS plastu,tak jsem zatim lepil vteřinákem.Ale moc to nedrží.Co by jste doporučili lepšího?


zkus najít zde UHU Acrylit nebo jeho novější verzi UHU Puls Multifest.Je vhodné místo poškození ještě podlepit buď kouskem skelné tkaniny nebo kouskem plastu třeba z bezpečnostní tabulky....

9

Re: Čím lepit ABS plast?

zde UHU Acrylit nebo jeho novější verzi UHU Puls Multifest.Je vhodné místo poškození ještě podlepit

Tak dneska přišel Multifest.Smrdí krásně  lol ,jen se trochu obtížněji mačká ta druhá hustější složka.Ale pracuje se s nim pěkně a slepil jsem s nim i lexan a drží to pěkně.A když začne smíchaný lepidlo tuhnout,nutno zpracovat po smíchání do 4-6 ti minut,tak s tim trošku ztuhlým se pěkně vyplnujou větší díry.A kupodivu to vše drží.Zejtra zkusim ten ABS,jistě bude taky držet.

10

Re: Čím lepit ABS plast?

zde UHU Acrylit nebo jeho novější verzi UHU Puls Multifest.Je vhodné místo poškození ještě podlepit

Tak dneska přišel Multifest.Smrdí krásně  lol ,jen se trochu obtížněji mačká ta druhá hustější složka.Ale pracuje se s nim pěkně a slepil jsem s nim i lexan a drží to pěkně.A když začne smíchaný lepidlo tuhnout,nutno zpracovat po smíchání do 4-6 ti minut,tak s tim trošku ztuhlým se pěkně vyplnujou větší díry.A kupodivu to vše drží.Zejtra zkusim ten ABS,jistě bude taky držet.


tak jak drží?

11

Re: Čím lepit ABS plast?

Tak Multifest drží fakt fest.Ale jen na ABS nebo lexanu.Třeba umělou hadičku na gumu to nechce přilepit.Ale jak říkám,na ABS je to bomba a pěkně se s tim vyplnujou,po chvilce ztuhnutí ale ještě s možnou zpracovatelností,větší díry a mezery.

12

Re: Čím lepit ABS plast?

Tak Multifest drží fakt fest.Ale jen na ABS nebo lexanu.Třeba umělou hadičku na gumu to nechce přilepit.Ale jak říkám,na ABS je to bomba a pěkně se s tim vyplnujou,po chvilce ztuhnutí ale ještě s možnou zpracovatelností,větší díry a mezery.


z čeho je ta hadička?

13

Re: Čím lepit ABS plast?

Něco jako z auta k ostřikovačům.Taková trochu ohebnější,ale ne zas moc.Možná by pomohlo ji přeject,lepený místo,trochu šmirglem,jelikož asi po 15 minutách,když se trochu naleptala lepidlem i když až po jeho zaschnutí,tak to i vcelku drželo.

14

Re: Čím lepit ABS plast?

Nejlepší je elektrycká pájka s regulací teplo tak přibližně 280-300 stupnů a svařit,dobrý je mít kus ABSa na zvětšení vrstvy,bacha nesmí se to přepálit,pěkně ohřát spojit dohromady přidat neco navýc a z obou stran pěkně prohřát,ale nespálit pak to praská,nesmí se z toho kouři a smrdět,pak je to v háji,jenom ohřát at je to jako žvejka a pak spojit.Na plastech na motorku to drží líp než nový   big_smile a Kastli už jsem taky vařil.Je dobrý mít na pájce něco ja ko plochej šroubovák,hranou to pěkně ohřát v prasklině spojit jako zipem a pak plochou zahladit.

15

Re: Čím lepit ABS plast?

Oprava teplta je dobrá někde mezi 340-360C ,musí se to odzkoušet ,ale tohle je optimal 8)  8)

16

Re: Čím lepit ABS plast?

Oprava teplta je dobrá někde mezi 340-360C ,musí se to odzkoušet ,ale tohle je optimal 8)  8)

Dík.Někoho budu muset fakt najít,kdo mi to svaří.
A Multifest zas tak fest nedrží.Aspon ne na namáhanejch místech.Vršek kastle už vypadá skoro jak trhací kalendář. lol Tak zatim zkoušim podlepit Chemoprénem,tim tvrdším,a na to umělou síťku do okna.Snad to bude držet líp.
A nebo si necham udělat kopyto nebo formu a budu to odlejvat z roztavenejch nárazníků.Pak by to už něco mohlo vydržet.Snad. smile

17

Re: Čím lepit ABS plast?

pokud vím tak abs je vlastně polystyren, jenom není napěněnej

Promin, ale tohle kdyby jsi rekl u nas ve skole u zkousky z polymeru, tak letis, ze se za tebou ani dvere nezavrou.

ABS - akrylonitril butadien styren.  Napriklad pruhledny obal od CD je taky polystyren a neni napeneny ale abs ma naprosto odlisne vlastnosti, protoze je tam butadien, coz je vlastne kaucukovity polymer, ktery dava palstu houzevnastost a akryl-nitril mu dava tvrdost a tvarovou stalost za pusobeni teploty, on totiz styren a polystyren jsou dve naprosto odlisne veci.

18

Re: Čím lepit ABS plast?

Tak přednáška dobrá,ale.... :x  Taky jsem vyděl že to PROVYZORNÉ spravujou tkovou páskou podobnou powerteipu akorát hliníkovou ale kde jí koupit bohužel nevym.

19

Re: Čím lepit ABS plast?

tak už jste dořešili co je teda nejlepší?

Proč UHU PLUS MULTIFEST přestal držet fest? smile

já bych potřeboval slepit u Twin Detonatora spojku šasí a držák nárazníku vjednom..... zlomil se mi tam jeden držák šroubu.......

20

Re: Čím lepit ABS plast?

Proč UHU PLUS MULTIFEST přestal držet fest? smile

Asi možná proto,že nebude konstruovanej na lepení namáhaných částí.Dávkování dělam v normě,1:1.Kastle,když ji slepim a pak jdu jezdit a auto jde párkrát přes boudu,Multifest většinou povolí a odloupe se.Ale ten bláznivej Chemoprén,proloženej umělou sítkou do oken drží a propruží víc.
Třeba má někdo jinou zkušenost,ale Multifest prostě moc ztvrdne a Chemoprén je furt jako pružnější,tak toho snese víc.

21

Re: Čím lepit ABS plast?

já bych to neměl na kastli, jen bych potřeboval slepit ten držáček... leipl jsem to lepidlem PLASTIC CEYS, a drželo to, ale někde mezi 5ýtm a  8mým dopadu na ten nárazník to povolilo smile

A co nějáký lepidlo, který by slepilo k sobě kov a ABS? budu si dělat dozadu kovovou výstuhu, tak bych přilepil ten držák nárazníku rovnou k tý výstuze.

22

Re: Čím lepit ABS plast?

já bych to neměl na kastli, jen bych potřeboval slepit ten držáček... leipl jsem to lepidlem PLASTIC CEYS, a drželo to, ale někde mezi 5ýtm a  8mým dopadu na ten nárazník to povolilo smile

A co nějáký lepidlo, který by slepilo k sobě kov a ABS? budu si dělat dozadu kovovou výstuhu, tak bych přilepil ten držák nárazníku rovnou k tý výstuze.


To by skoro bylo lepší navrtat a sešroubovat, ne?

23

Re: Čím lepit ABS plast?

To by skoro bylo lepší navrtat a sešroubovat, ne?


hmmm, na tom něco bude :-P

24

Re: Čím lepit ABS plast?

pochopte už, že plasty sice jdou lepit, ale pevnost od toho nemůžete
  čekat, to jde jen u svařování a i tam jen omezaně, když to řeknu laicky
  tak zlomením jsem porušíl vlákna a je to jako u kovů, jedině natavit
  a přidat materiál, nejsem sice chemik, ale pracoval jsem nějaký čas
  jako svařeč plastů, takže vím o čem mluvím,

  Pavel, savage ss 4,6

25

Re: Čím lepit ABS plast?

Mozna uz je to trosku mimo, Ale snad to nekomu pomuze... Podobnej problem jsme resily i my v servisu, sem karosar, a pri demontazich obcas nejaky ten plast praskne... Nakonec jsme dosly k reseni firma Loctite/Terason vyrabi sekundove lepidlo na plasty pod oznacenim 406 da se poridit v lahvicce s obsahem 20gramu. A k tomu bych pro Vasi potrebu doporucil Primer 770 od stejne firmy. Primer staci natrit odvetrat ca. 10s pak nanest sekundak a drzi to:))