26

Re: Frekvence..........

Tak ted uz opravdu nevim .......... Tak jak to tedy je ??????????

27

Re: Frekvence..........

Dalo by se to overit dvema zpusoby - bud dotazem na CTU, nebo overenim, ze se uvedena souprava v EU legalne prodava a ma oznaceni CE. Mozna se tim uz nekdo zabyval (prodejci ?) a napise sem nejake poznatky.

28

Re: Frekvence..........

Tak uz jsem to nasel, Prodava ho taky astra model cz http://www.astramodel.cz/_private/rc/spektrum.htm . V tomhle pripade tomu verim ze to funguje na celem svete. Akorat ta cena - 7200 kc Chm
Tady stoji 149 dollaru.

29

Re: Frekvence..........

no abych mohl rict nejakej normlni nazor na Spektrum, tak mi behem zitrka dojde od celniku. Tak uvidime, jak je to s rusenim!

30

Re: Frekvence..........

Taky jsem se se zajmem podival na stranky vyrobce. Vykon to ma skutecne jen 10 mW, coz s 2dB antenou splnuje limit te generalni licence 30/2000 - ktera mimo jine mluvi o prenosu telemetrie, o ktere se take u vyrobce soupravy zminuji jako o dalsim kroku. Vykon je na rychlost prenosu dat soupravy (15kb) a uvedeny zaruceny dosah 1000m dostacujici, ale asi bude treba byt vzhledem k charakteru sireni opatrnejsi na zastineni - i ruka ci telo maji dost velky utlum. Dalsi zajimava zminka je v striktnim "nedoporuceni" k pouziti pro letani, coz je asi dano prave vyzarovaci charakteristikou antenky. Take je zajimave ze pisi, ze antenni drat  prijimace (asi 20cm)lze bez ztraty dosahu zkratit na polovinu.
Jinak s tim "2,4 GHz vsude na svete" - v USA maji napriklad volne vyuzitelnou  cast pasma 2,4GHz uzsi, nez v Evrope.Vzhledem k tomu, ze ta "sirsi" oblast nesmi jit uzivatelsky nastavit, prodavaji se napriklad na americkem a evropskem trhu odlisne mutace WiFi zarizeni.
K cene - ceny v Evrope jsou znacne jinde, nez v USA ci na dalnem vychode. Moje dlouhodoba prakticka zkusenost je takova, ze zaslani zbozi z eshopu z USA me vedle spolehlivost a naproste korektnosti jednani usetri okolo 15-20% na cene, a to po korektnim zaplaceni dopravy, cla i DPH. Neni to ale vhodne takto nakupovat vse.

31

Re: Frekvence..........

Jaka je adresa toho eshopu kde objednavas ?

32

Re: Frekvence..........

Take je zajimave ze pisi, ze antenni drat  prijimace (asi 20cm)lze bez ztraty dosahu zkratit na polovinu.

To je pravda. antena staci zmotana a vubec nemusi trcet ven z auta !!!

33

Re: Frekvence..........

Jaka je adresa toho eshopu kde objednavas ?

Ja mam nejraci tuhle - http://acehardwarehobbies.com

34

Re: Frekvence..........

Mám dotaz jaký je rozdíl mezi :amplitudovou, frekvenční a kmitoctovou modulaci. A taky bych potřeboval pomoct z výbjěrem visílače né moc drahy, ale aby se stím dalo jezdit (zlatý střed)

35

Re: Frekvence..........

AM -  je uz ted mimo hru, neni to moc presna, nekdy se vyskytuje ruseni
Frekvencni a kmitoctova je to same!
je to lepsi modulace, mas k dispozici kanaly od 50. do 59 a od 80. do 92. ktere jsou u nas povoleny.
Pak je tu jeste spektrum, to jede na 2.4GHz je tam 79 kanalu, ktere se volne najdou automaticky.

zlaty stred je Graupner XS6 - se syntezou (nepotrebujes krystaly)
s